Gala | İşternet

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

GALA

GALA (Gala)

Yeni dönemde hızla gelişerek milyon dolarlık bir piyasa haline gelen oyun dünyasında yaşanan gelişmeler hızla devam ediyor. Günümüzde oyun evrenlerinde harcanılan para milyon dolarlara ulaşan bir piyasa haline geldi. Oyuncular bu oyunlarda kıyafet, silah, eşya, geliştirme gibi dijital ürünleri gerçek paralar ile satın aldıkları dijital para birimlerini kullanarak satın alıyorlar. 2019 yılında geliştirilmiş olan, piyasalarda Gala kısaltması ile bilinen GALA coin bu dijital paralar konusunda gösterilebilmek üzere iyi bir örnek teşkil etmekte. Gala nedir? Gala ne için kullanılır? Gala değeri gibi bir çok soru hazırlamış olduğumuz bu içerikte cevabını buluyor.

İçindekiler Listesi

 1. GALA (Gala) Nedir?
 2. GALA (Gala) Coin Nedir?
 3. GALA (Gala) Coin Kullanım Alanları Nelerdir?
 4. GALA (Gala) Projesi Ne Zaman Kuruldu?
 5. GALA (Gala) Projesinin Kurucusu Kimdir?
 6. GALA (Gala) Amacı Nedir? GALA Whitepaper
 7. GALA (Gala) Coin Nasıl Alınır? GALA (Gala) Coin Nasıl Saklanır?
 8. Dolaşımda Ne Kadar GALA (Gala) Coin Var?

GALA (Gala) Nedir?

Merkeziyetsizlik prensibini esas alan Gala projesi içinde fazla sayıda oyuncu barındıran bir blok zinciri oyunu ve benzersiz token, yani NFT projesidir. Gala işlevselliğini bünyesinde bulunan, sayıları 16 bini geçmiş olan oyuncuların node (düğüm) çalıştırmaları ile işlevselliğini sürdürmektedir.

GALA Coin Nedir?

Kripto para piyasalarında Gala kısaltması ile bilinen GALA coinleri Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş kripto tokenleridir. GALA coin ERC-20 standartlarına göre uyumlanmıştır. Gala Games ekosisteminin bütüncül parçalarıdır ve ekosistemin yerel tokenleridir. Gala jetonları ekosistemdeki kullanıcılar veya oyuncular tarafından bir değişim aracı ve bir para birimi olarak kullanılır.

Bu duruma ek olarak oyuncular Gala coinlerini benzersiz tokenlere, yani NFTlere aynı şekilde NFTlerini de Gala coinlere dönüştürebilmektedirler. Ayrıca oyuncular kazandıkları ödülleri GALA coin karşılığında bozdurabilirler. GALA coin ayrıca kullanıcılar tarafından stake edilerek platformda doğrulama hakkı imkanı vermek üzere de kullanılabilmektedir.

Gala (GALA) token Gala Games bünyesinde bulunan oyunlara özel benzersiz tokenler satın alabilme imkanının yanında, Gala Games firması tarafından geliştirilen diğer oyunların da ortak dijital para birimidir. Bu da demek oluyor ki oyuncular Gala Games tarafından geliştirilen herhangi bir oyunda kazandıkları Gala coinleri, Gala Games tarafından geliştirilen başka bir oyuna aktarabilir ve Gala coinlerini bu oyunda da diledikleri gibi kullanabilirler.

Kurucu Düğümleri (Founder's Nodes) Gala coin kullanıcıları tarafından sıkça kullanılan bir hizmettir. Bir oylama mekanizması olan Founder's Nodes (Kurucu Düğümleri) Gala Games'in hangi oyunları geliştirmesi, hangi oyunlara odaklanması ve hangi oyunlara fon sağlamas gibi konularda söz hakkı olmasına olanak sağlayan bir mekanizmadır.

GALA (Gala) Coin Kullanım Alanları Nelerdir?

Kripto borsalarında ve sanal evrenlerde Gala kısaltması ile bilinen GALA coin sahibi kullanıcılar ve oyuncular bu coinler ile Non Fungible Token açılımına sahip NFT'ler, yani benzersiz tokenler alabilirler. Gala coin sahipleri ayrıca bu coinleri kullanarak Gala Games ekosistemindeki oyunların yönetişim süreçlerinde rol oynayabilir, bu coinleri kullanarak yönetimde söz hakkı edinebilirler. Gala projesi bünyesinde bulunan Founder's Nodes (Kurucu Düğümleri) oylama mekanizması sayesinde katılımcılar Gala Games'in hangi oyunlara fon sağlayacağı ve hangi oyunları geliştireceği, hangi oyunlara odaklanacağı gibi konuları oylama yolu ile belirleyebiliyor ve firmanın geleceği hakkında söz sahibi olabiliyorlar.

GALA (Gala) Projesi Ne Zaman Kuruldu?

Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen GALA (Gala) projesi bünyesinde Town Star, Mirandus, Echoes Empire, Spider Tanks ve Fortified gibi popüler oyunları barındıran Gala Games tarafından 2019 yılında kurulmuştur.

Bünyesinde yukarıda sayılan popüler oyunları barındırmakta olan başarılı oyun geliştirici firması Gala Games bu oyunların yanında VOX ismini verdikleri bir NFT (Non Fungible Token), yani bir benzersiz token serisi de yayınladı. Tüm bunların yanında GALA (Gala) projesinin ve projenin kullanmakta olduğu GALA (Gala) coinleri geliştiren ekip Gala Games yakın zamanda bir fantazi RPG, bir kule savunma ve bir de bilim kurgu fantazi olmak üzere 3 adet oyunun duyurusunu yaptı.

Gala (GALA) Projesinin Kurucusu Kimdir?

Gala (GALA) projesi 2019 yılında Gala Games'in CEO'su olan Eric Schiermeyer tarafından kurulmuştur. Eric Schiermeyer Gala projesinin geliştirici olan Gala Games şirketinin CEO'luk görevini yürütmenin yanında, oyuncular ve teknoloji meraklıları tarafından oldukça yakından tanınan, dünyaca ünlü oyun firması Zynga'nın da kurucu ortaklarından biridir.

Eric Schiermeyer'ın CEO'luğunu yaptığı ve Gala (GALA) projesinin geliştirici olan Gala Games Spider Tanks, Echoes Empire, Townstar, Mirandus ve Fortified gibi bir çok popüler oyunun da geliştirici firması konumundadır.

GALA Whitepaper: Gala Projesinin Amacı Nedir?

GALA (Gala) projesinin geliştirici firması olan Gala Games, hali hazırda mevcut bulunan misyonu ve vizyonunu şu şekilde açıklanabilir;

 • Gala projesi oyunlarında blok zincirinin görünmez olması gerektiğine inanır
 • Proje kullanıcılara kendileini blockchain uzmanı olarak görseler de görmeseler de oyunlarında tüm oyunların keyif alabileceği basit mekanikler kullanır.
 • Oyuncular Gala oyunlarında kazandıkları öğelere gerçek anlamda sahip olurlar.
 • Kullanıcıların sahip oldukları öğeler ve devraldıkları herhangi bir statü başka bir oyuncu ile takas edebilecekleri veya oyun içinde doğrulayabilecekleri varlıklardır.
 • Gala Games bir boşlukta oyun geliştirmez. Discord topluluğu ile sürekli iletişim halindedir.
 • Girdiler her oyunun tasarımının aldığı yönü şekillendiren bir vokal topluluk ile beraber inşa edilir.
 • Gala Games Network'deki herşey oyuncunun sahip olduğu Node Ekosistemine bağlıdır.
 • Gala ağı Gala Düğümlerini ev bilgisayarından çalıştıran kişiler tarafından destek görmektedir.

Kendi cümleleri ve kendi ifadeleri ile GALA projesinin geliştiricisi olan Gala Games'in vizyon ve misyonu bu şekildedir. Gala projesi ve Gala Games hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kullanıcılar Gala Whitepaperlarını inceleyebilir ve buradan daha detaylı bilgilere erişim sağlayabilirler.

GALA (Gala) Coin Nasıl Alınır ve Saklanır?

Bir dijital para birimi olan GALA (Gala) coin kullanmak da saklamak da alım satım işlemlerini yapmak da oldukça kolaydır. Gala Games'in yerel tokeni olan Gala coin (GALA) Gala Games'in oyunlarından kolayca satın alınabilmektedir. Bunun yanında kullanıcılar Gala coin (GALA) satın almak için Coinbase, Kucoin, Binance ve Gate.io gibi güvenilir kripto para borsa platformlarını da kullanabilir, bu platformlardan kolayca Gala (GALA) coin alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Gala coin (GALA) Gala Games oyun cüzdanlarında ve kullanıcılar tarafından oluşturulmuş olan kendilerine ait kripto para sanal cüzdanlarında kolayca saklanabilmektedir.

Dolaşımda Ne Kadar GALA (Gala) Coin Vardır?

GALA projesinin yerel coini olan ve piyasalarda Gala kısaltması ile bilinen GALA coin bir maksimum arz sınırlamasına sahiptir. GALA coin (Gala) maksimum arz sınırı 35 milyar GALA coin (Gala) olarak belirlenmiştir. Buna karşın an itibari ile dolaşımda yaklaşık 7 milyar GALA coin (Gala) olduğu tahmin ediliyor.

Günümüzde GALA coinin değeri 2.51 Türk Lirası olarak raporlara geçmiştir. Buna karşın Gala coin 24 saatlik işlem hacmi tam 5,711,053,038 Türk Lirası değerindedir.

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM