Enjin Coin | İşternet

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

ENJ

Enjin Coin (ENJ)

Günümüzde online oyun oynayan oyuncular bu oyunlar içerisinde kullanılan silah, kıyafet, özellik, karakter gibi kişisel öğelere milyonlarca liraya ulaşan para harcamaları yapmaktadırlar. Bu kişisel dijital ürünlere bir takım dijital para birimleri kullanılarak erişilebilir. Kullanıcılar bu ürünleri satın almak istiyorlarsa oyun içi para birimlerine sahip olmalıdırlar. Kripto borsalarında ENJ kısaltması ile bilinen Enjin coin bu oyun içi dijital para birimlerine verilebilecek iyi örnekler arasında yer alır.

İçindekiler

  1. Enjin (ENJ) Nedir?
  2. Enjin ENJ Token Nedir?
  3. Enjin (ENJ) Coin Kurucuları Kimlerdir?
  4. Enjin (ENJ) Coin Amacı ve Whitepaper
  5. Enjin (ENJ) Coin Neden Önemlidir?
  6. Enjin (ENJ) Coin Avantajları ve Farkları Nelerdir?
  7. Enjin (ENJ) Coin Nasıl Alınır? Nasıl Saklanır?
  8. Dolaşımda Ne Kadar Enjin Coin (ENJ) Var?

Enjin (ENJ) Nedir?

ENJ kısaltması ile bilinen Enjin, ya da Enjin coin, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir dijital para birimidir. Enjin (ENJ) coin kısaca bazı çevrimiçi oyun platformlarında ve bazı web sitelerinde kullanılmak üzere geçerli olan bir kripto paradır.

Ancak pek tabi Enjin coin (ENJ) basit bir oyun parasından çok daha fazlasıdır. Zaten 2022 yılının başlarında olduğumuz bugünlerde oyun paraları, gerçek paralar ve kripto para birimleri arasındaki çizgiler yavaş yavaş netliğini kaybetmeye başlıyor.

ENJ Token Nedir?

Yaşadığımız dönemde oyun içi eşyalara harcanan miktarlar ciddi bir piyasa oluşturmuş durumda. Oyuncular kıyafet, karakter, silah, geliştirici özellikler gibi dijital ürünlere ulaşmak için ENJ coin ( benzeri dijital para birimlerini kullanmaktalar.

Enjin (ENJ) ekibi günümüzde milyon dolarlara ulaşan bu piyasada yaşanan alışverişleri daha güvenilir ve daha kolay hale getirebilmek için Ethereum blok zinciri üzerine Enjin tokeni geliştirdiler. Oyuncu toplulukları tarafından büyük destek gören Enjin projesinin yerel tokeni olan Enjin (ENJ) coin oyuncular tarafından oyun içi eşyalar almak üzere kullanılabilir. Buna ek olarak oyuncular eğer isterlerse kazandıkları ödülleri Enjin coine çevirebilirler.

Enjin (ENJ) Coin Kurucuları Kimlerdir?

Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş olan ve ENJ kısaltması ile de bilinen Enjin'in kökenleri aslında çok eskilere dayanmaktadır. Enjin aslen, 2009 yılında kurulmuş olan Inj in Network isimli bir oyuncu topluluğu tarafından geliştirilmiştir. Bu nedenle de oyuncu toplulukları tarafından büyük destek görmüştük ve hala görmeye devam etmektedir. Enjin (ENJ) bugünki popüleritesini büyük oranda bu oyuncu topluluklarından gelen yoğun desteğe borçludur.

2009 yılında aslen bir oyun topluluğu olarak kurulmuş olan Inj in Network kurucuları Witek Radomski ve Maxim Blagov isimlerinden oluşur. Maxim Blagov Inj in Network'ün yönetiminden sorulmuydu ve şirketin CEO'su pozisyonuna atanmıştı. Diğer kurucu üye olan Witek Radomski ise projenin geliştirmiş olduğu ürünlerin teknik gelişimlerinden sorumluydu ve teknik direktörlük pozisyonunda çalışıyordu. Maxim Blagov bu bilgilere ek olarak kendisini projenin yaratıcı yönü olarak ilan etti. Blagov kendisini proje yönetimi, proje tasarımı ve pazarlama konularında oldukça deneyim sahibi biri olarak tanımladı.

Enjin Whitepaper: ENJ Coin Amacı

2009 yılında bir oyun topluluğu olarak kurulan Inj in Network tarafından geliştirilen dijital para Enjin coin kullanım amacı olarak oldukça basit hedeflere sahiptir. Genelde ENJ kısaltması ile bilinen Enjin jetonları bir takım oyunlar ve bir takım web sitelerinde geçerli olmak üzere kullanılmakta olan dijital para birimlerinden biridir.

Enjin (ENJ) token bir oyun parası olarak tasarlanmıştır. Ethereum blok zinciri üzerine geliştirilen Enjin projesinin geliştirilme amacı hali hazırda kullanılmakta olduğu oyunlardaki dijital para ihtiyacını karşılamaktı. Bugün bu amacını başarı ile gerçekleştiren Enjin (ENJ) coin kıyafet, silah, özel araçlar, araziler gibi dijital ürünleri satın alabilme imkanı tanır. Bunun anında ENJ token sahipleri, ENJ tokenin geçerli olduğu oyunlar ve web siteleri üzerinde kaynak aktarımı yapabilme imkanına da sahiplerdir. Yani oyuncular bir oyundan kazandıkları Enjin (ENJ) coinleri başka bir oyuna transfer edip, transfer yaptıkları bu oyun üzerinde Enjin tokenlerini özgürce kullanabilirler.

Enjin (ENJ) Coin Neden Önemlidir?

ENJ ya da Enjin coin isimli dijital para birimi Inj in Network isimli oyun topluluğu tarafından geliştirilmiş olması ile oyun toplulukları arasında çok büyük saygı ve destek görür. Hem kuruluşu yıllar öncesine dayanan Inj in Network oyun topluluğunun bugünki hali olan Enjin topluluğu hem de buna ek olarak başka oyun toplulukları için Enjin coin oldukça önemli bir yere sahiptir.

Günümüzde benzersiz tokenler (NFTler) sanal evrenlerin vazgeçilmez parçaları haline gelmiştir. Enjin (ENJ) projesi sıradan kullanıcıların bu benzersiz tokenleri, yani NFTleri daha kolay çıkarabilmeleri için güvenli yol haritaları çizmeyi hedefler. Bu açıdan da Enjin (ENJ) projesi kullanıcılar için oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Enjin (ENJ) Coin Avantajları ve Farkları Nelerdir?

Enjin, benzersiz tokenler olan NFT'lerin yaratılmasına odaklanan bir blok zinciri platformudur. Enjin benzersiz tokenleri (NFT) oluştururken silah, kıyafet vesaire gibi oyun içi dijital eşyaları kullanır. Enjin projesi tecrübesiz, sıradan kullanıcılar için benzersiz tokenler yaratmayı daha kolay hale getirmeyi amaçlar. Bu amacı uğrunda bazı yazılım geliştirme setleri, yani SDK'lar çıkarmıştır.

Dijital evrenlerin vazgeçilmez parçaları olan benzersiz tokenler (NFTler) ile ilgili sıkça karşılaşılmakta olan bazı problemler bulunur. Bu problemlerin en başında bu NFTlerin likit olmaması gelir. Kullanıcıların benzersiz tokenlerini likide dönüştürebilmeleri için bir alıcı bulmaları gerekir. Alıcı bulmak da zaman alabilir. İşte Enjin (ENJ) projesi avantajlarını bu noktada devreye sokar.

Kullanıcıların her zaman, bir Enjin (ENJ) benzersiz tokenini (NFT) her zaman ENJ coin karşılığnda bozdurabilmek için imkanları vardır. Bu da Enjin coin (ENJ) değeri sıfırı görmedikçe kullanıcının elinde bulunan benzersiz tokenin (NFT) her zaman bir değere sahip olacağı anlamına gelmektedir. NFTleri için bir alıcı çıkmasını beklemek durumunda olmayan NFT sahipleri bu NFTleri istedikleri zaman likide dönüştürme şansına daima sahip olacaklardır. Enjin projesi bu özellikleri ile nadirliği ve dijital toplanabilirliği destekler ve sanal evrenin kullanışlı bir parçası haline gelmeyi amaçlar.

Enjin (ENJ) Coin Nasıl Alınır ve Saklanır?

Enjin (ENJ) coin platform üzerinden değerinde gerçek para vermek sureti ile satın alınabilir. Bunun yanında Enjin coin alım satım işlemleri Binance, Bitlo, Bitpanda gibi kripto para borsaları üzerinden kolayca gerçekleştirilebilir.

Enjin coin saklamak için kullanıcıların bir sanal cüzdan oluşturması gerekir. Sanal cüzdan bir çok platform tarafından kolayca oluşturulabilen bir araçtır. Enjin coin ilgili olduğu oyunun cüzdanında ya da kullanıcıların güvendikleri bazı kripto para cüzdanlarında saklanılabilmektedir.

Dolaşımda Ne Kadar Enjin Coin (ENJ) Var?

Maksimum arzı 1 milyon ENJ coin ile sınırlandırılmış olan Enjin coinin dolaşımdaki arz miktarı tam 854,696,205,57 ENJ coin değerinde olarak raporlanmıştır. Şubat 2022'de olduğumuz bugün ENJ coinin mevcut piyasa değeri 19,404,962,624 Türk Lirası olarak bildirilmiştir.

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM