Wilder World | İşternet

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

WILD

Wilder World (WILD)

Wilder World (WILD) bizlere gerçekliğin başka bir boyutunu sunarken en baştan da bu boyutun daha vahşi olacağını söyleyen oldukça dürüst bir proje olarak göze çarpıyor.

“Into the Wild” filmini izleyen herkes trajik sonu hesaba katmadan yaban hayata atılmayı bir kere de olsa aklından geçirmiştir. Vahşi yabanda olmanın sonuçları vardır ancak gerçekliğin başka boyutlarında vahşilik size biyolojik olarak zarar veremez.

İşte böyle düşününce, heyecan dolu Wilder World (WILD) projesi mercek altına yatmayı hakediyor.

İçindekiler

 1. Wilder World (WILD) Nedir?
 2. Wilder World (WILD) Coin Nedir?
 3. Wilder World (WILD) Amacı ve Whitepaper
 4. Wilder World (WILD) Kurucusu Kim?
 5. Piyasada Kaç Wilder World (WILD) Coin Var?
 6. Wilder World (WILD) Nasıl Çalışır?
 7. Wilder World (WILD) Neden Önemlidir?
 8. Wilder World (WILD) Kullanım Alanları
 9. Wilder World (WILD) Nasıl Saklanır?

 

Wilder World (WILD) Nedir?

Wilder World (WILD), bütünüyle eşsiz tokenler (NFT) destekli Zero Meta evreni içerisindeki; herhangi bir merkezi bulunmayan, sürükleyici ve üç boyutlu bir dijital evrendir. Kısacası bir metaverse türüdür.

Dijital bir gerçeklikte yepyeni bir NFT pazar yeri olarak karşımıza çıkan Wilder World (WILD), içerik üreticilerinin, koleksiyonerlerin ve gamer topluluğunun, hayatı ve oyunu bir araya getirdiği, sürükleyici ve karma gerçeklik barındıran bir platformdur.

Wilder World (WILD) Coin Nedir?

WILD coin ise esasında bu gerçekliğin yerel kripto para birimi olan bir tokendir.

Parçalanmış veya bölüştürülmüş mülkiyet vasıtasıyla, karşılıklı katılımı kolaylaştıran bir eşsiz token pazaryeri tarafından desteklenen WILD coin aynı zamanda bir ödül ve yönetişim tokenidir.

Ayrıca ileride çalışma ilkelerinde de detaylandıracağımız bir token olan LOOT tokenin rezerv kontrollerinde de işlevseldir.

Wilder World (WILD) Amacı ve Whitepaper

Her kişi bulunduğu coğrafyadan, koşullardan, işinden ve hatta çevresindeki insanlar sıkılabilir. En azından biz hayatı boyunca koşullarından canı sıkılmamış bir kişi bile tanımıyoruz.

Haliyle bu koşullardan sıyrılarak alternatif paralel evrenler arayışı içine girmek, fırsatı olan herkes için heyecan verici olabilir. Bu arayışa dair en önemli kapılardan bazıları da metaverse projelerinin teknik dokümanlarıdır.

Bu doğrultuda ilk bakışta vahşi hisler uyandıran Wilder World (WILD) projesinin bize sunduğu alternatif kapıya bakabiliriz.

WILD Whitepaper, Amaçlar ve Bilgiler

 • WILD token ETH blockchain bazlı bir ERC-20 tokenidir.
 • Proje yeni nesil çevrimiçi oyun olarak pazarlanmaktadır.
 • Hizmet verilmeyen 18-45 yaş grubuna mobil odaklı bir ürün sunarak boyut pazarını büyütmek.
 • Bürokratik genel giderleri ve devlet vergilerini ortadan kaldırarak, tüm sonuçları blok zincirine yayınlayarak, gerçekten açık ve dürüst bir oyun deneyimi yaratarak benzeri görülmemiş oranlar ve oyuncu deneyimi sağlar.
 • Gerçekten küresel bir oyun pazarı yaratmak için, Ethereum (ETH)’e sabitlenmiş, küresel olarak erişilebilir bir ERC20 belirteci olmuştur.
 • Ethereum ağı için, dünya çapında kabul gören ön ödemeli bir kart ile ödemeyi mümkün kılmaya çalışır.
 • Proje konsept olarak kendisini birküresel iş teklifi şeklinde yorumlar.
 • Sunacakları oyunların öncelikle mobil, yenilikçi, kripto jenerasyonuna hitap edecek beceri unsurlarıyla donatılacağı belirtilmiştir.
 • Wild coin, yeni nesil piyango oyunları ve loto, bahis etkinliklerini de barındırır ve bu doğrultuda düzenleyici onaylara ve ödeme sistemlerine haizdir.

Wilder World (WILD) Kurucusu Kim?

WILD kurucularını öğrenmek hiç de kolay değil. Ne kendi sitelerinde ne de sosyal medya hesaplarında kuruculara dair bir iz bulunmamakta. Ama biz pes etmedik ve sizin için Linkedin karmaşasından iki isim çekerek gün yüzüne çıkardık: Andy Lee ve Jason Chiu.

Chiu kurucu olmakla birlikte aynı zamanda projenin CEO’su konumunda. İki kurucu da Avustralya kıtasında yaşamaktadır bu da projenin vahşiliğinin nereden geldiği konusunda bir intiba oluşturabilir.

Piyasada Kaç Wilder World (WILD) Coin Var?

Wilder World (WILD) kendi sitesinde an be an günlük verileri paylaşmaktadır. 20 Şubat 2022 günü itibariyle bir WILD token tam tamına 1650 ABD doları fiyatından işlem görmektedir.

Herhangi bir maksimum arz limiti belirtmemesi diğer oyun tokenleri ile benzerlik göstermekte olan WILD’ın toplam arzı ise 100 milyon token gibi az bir miktardır.

Bu toplam arzın ise sadece %25’inin dolaşımda olduğunu söylersek, standart arz-fiyat denklemine göre fiyatının neden bu kadar yüksek olduğu daha iyi anlaşılabilir.

Wilder World (WILD) Nasıl Çalışır?

WILD’ın çalışma prensipleri oldukça basittir. Çünkü kendisi bir platform niteliğinde olduğu için oyuna girerek istediğiniz NFT’leri alıp satabilir ayrıca diğer oyuncularla etkileşim kurabilirsiniz.

Ücretsiz olarak hesap açabileceğiniz platformda birçok loto etkinliği ve NFT parçası bulabilirsiniz.

Sitedeki 5 ana kategoriden oyun içinde kullanılabilen; tekerlek, ayakkabı, arazi, avatar ve emlak NFT’leri almak da yeterli kadar tokeniniz olması durumunda oldukça kolay işlemlerle gerçekleşir.

Wilder World (WILD) Neden Önemlidir?

Bugün giderek kaynakları tükenen, birçok türün yok olma tehlikesinde olduğu yaban hayatı bütün insanlığın en önemli problemlerinden birisi haline gelmiştir. Yaban hayatın gerçek dünya için ne kadar önemli olduğunu düşünürsek, dijital evrenin yabani yönünün önemsiz sayılması olasılıklar içinde değildir.

WILD projesinin önemi iki başlık altında ele alınabilir.

Parçalanabilen NFT’ler

NFT’lerin marjinal boyutlara ulaşan fiyatları, onları alanlar kadar satmak isteyenlerin de canını sıkan meseleler arasında birinciliğe oynar.

WILD ise vahşi biçimde NFT’leri parçalama özelliğini bu pahalı fiyatlar karşısında bir çözüm olarak geliştirmiştir. Böylece piyasadaki likitide sıkıntısı durumlarında NFT’lerin bir parçası satılabilir.

Merkeziyetsizlik

Mevcut NFT pazar yerlerinin neredeyse hepsi merkeziyetsiz iddiasında bulunsa bile çoğu alıcılar ve satıcılar arasındaki işlemlerde farklı işlem maliyetleri çıkararak bir aracı konumuna geçmişlerdir.

WILD ise kendi DAO’sunu kullanarak ETH gas ücretleri dışında hiçbir işlem bedeli olmadan ticaret yapılmasına olanak tanıyarak önemli bir alternatif olmuştur.

Wilder World (WILD) Kullanım Alanları

Wilder World bir pazar yeri olmasına karşın standart muadillerine göre çok daha fazla kullanım alanına sahiptir. Bu kullanım alanlarını maddeler halinde listeyebiliriz:

 • Dijital 3D sanat sektörü
 • Film ve TV sektörleri
 • Müzik endüstrisi
 • Tasarım NFT’ler
 • İçerik üreticilerinin görünürlük kazanması
 • Çevrim içi proje takibi
 • Akıll sözleşmeler ile telif haklarının korunması
 • Alım satım işlemleri ve spekülasyon kazançları

Bütün bunların yanında WILD ekosistemi özellikle freelance çalışan içerik oluşturucularının satış beklentilerini planlama ve gerçeğe dönüştürme yolunda da işlevsel bir platformdur.

Wilder World (WILD) Nasıl Saklanır?

WILD token, projesinin hakkını vererek bir yıl gibi kısa bir sürede birçok küresel kripto borsasında listelenmeyi başarmıştır. Bunların en bilinenleri ise şunlardır:

 • Coinbase
 • Uphold.com
 • Gate io
 • BitMart
 • KuCoin

Bütün bu borsalar sizin için spot cüzdan hizmeti sağlar ve WILD tokenlerinizi buralarda saklayabilirsiniz. Ancak daha güvenilir donanım cüzdanları da elinizdeki tokenlerin çokluğu parasal değeri açısından daha tercih edilebilir bir alternatif olabilir.

Eğer hem borsa hem de donanım cüzdanı düşünmüyorsanız TrustWallet misali yazılım cüzdanları ve mobil cüzdanlar da WILD için saklama yerleri olarak karşımıza çıkar. Aman şifrenizi unutmayın!

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM