KuCoin Token | İşternet

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

KCS

KuCoin Token (KCS)

KuCoin Exchange isimli popüler kripto para borsasını kripto dünyasına az çok aşina olan herkes bilir. 2013 yılında kurulan KuCoin platformunun geliştirici ekibi, takvimler 2017'yi gösterdiğinde, bazı başka borsa platformlarının da yaptığı gibi işlem ücretleri ve başka birkaç alanda daha kullanılmak üzere kendi yerel kripto para birimini geliştirdi. KuCoin Token ismini verdikleri bu kripto para birimi aynı zamanda KuCoin Shares ya da kısaca KCS olarak da bilinir. KCS, Kucoin Token kripto parasının borsa ismidir.

İçindekiler

  1. KuCoin Nedir?
  2. KuCoin Token (KCS) Nedir?
  3. KuCoin Token (KCS) Amacı ve Whitepaper
  4. KuCoin Token (KCS) Ne Zaman Kuruldu?
  5. KuCoin Token (KCS) Kurucuları Kim?
  6. KuCoin Token (KCS) Önemli Özellikleri ve Avantajları
  7. Piyasada Dolaşımda Olan Ne Kadar KuCoin Token (KCS) Vardır?

 

KuCoin Nedir?

Basitçe açıklamak gerekirse KuCoin günümüz itibari ile bünyesinde 200 adedin üzerinde kripto para birimi listeleyen sağlam ve güvenilir bir kripto para borsasıdır. KuCoin platformu kullanıcılar ve genel piyasa tarafından 45 milyon Amerikan dolarına ulaşan işlem hacmi ile oldukça önde gelen ve sağlam kripto para borsaları arasında kabul edilir.

KuCoin platformunun dikkat çeken ve onu diğer kripto para borsalarından ayıran özelliği kesinlikle kendi yerel tokeni olan KuCoin Token'dir. KuCoin Token bu ismin yanında KuCoin Shares olarak da bilinir ve borsa kısaltması KCS olarak geçer.

KuCoin oldukça güvenli bir ağa sahip olması ile de bilinir. Bu güvenlik kullanıcı verileri ve kullanıcı transferlerinin platformdaki diğer kullanıcılardan saklanmasına yarayan standart şifreleme protokolleri aracılığı ile sağlanır. Buna ek olarak KuCoin ağı aynı anda birden fazla işlem yapabilen ve bu işlemler sırasında sistem kararlılığından asla ödün vermeyen bir mimari kullanır. Çok katmanlı ve çok kümeli yapıda gelişirilen bu mimari KuCoin platformunu oldukça güvenli kılar. Platform kurulduğu 2013 yılında bu yana kullanıcılarına veya yatırımcılara kaydadeğer bir güvenlik problemi yaşatmamıştır.

KuCoin Token (KCS) Nedir?

KuCoin Shares olarak da bilinen KuCoin Token, KuCoin borsasının kendi geliştirmiş olduğu yerel kripto para birimidir. KuCoin yerel tokeni olarak bilinen KuCoin Token kripto para borsalarında genelde KCS kısaltması ile bilinir ve Ethereum tabanına inşa edilmiş ERC-20 standartlı bir kripto para birimidir, dolayısıyla Ethereum cüzdanı tarafından desteklenmektedir. 5 yıldır piyasada olan KCS tokenleri bu süre içinde özellikle %50 gibi oranlara varan geri iade bonusları ile kısa zamanda yüksek bir popülarite ve dolayısıyla yüksek bir değere sahip oldu.

KuCoin ekibinin açıklamalarına göre KuCoin Shares gelecekte KuCoin borsasının temel kripto para birimi ve yakıt tokeni olacak. Yine ekibin açıklamalarına göre KCS coin basit bir tokenden çok daha fazlası olacak, kendi tabirlerine göre KCS yi güçlendirmek KuCoin ağının temel önceliği olacak ve bu sayede KCS coin sahipleri bu coinler sayesinde çok daha cazip avantajlardan faydalanabilecek.

KuCoin Token madenciliği yapılabilen bir kripto para birimi değildir. KuCoin Tokenlerine sahip olmak isteyen kullanıcılar KuCoin'in kendi platformu olan KuCoin Exchange borsa platformundan dilerlerse Türk lirası, dilerlerse döviz kullanarak KCS coin sahibi olabilirler.

KuCoin Token (KCS) Amacı ve Whitepaper

KuCoin token aslında KuCoin Exchange kripto para borsa platformundan yapılan işlemlerde işlem ücreti ödemelerinde kullanılmak üzere tasarlandı. Temettü ödemelerde de kullanılabilen KuCoin Token yatırımcılarına sağladığı %80'e varan indirimler ile kısa sürede dikkatleri üzerinde topladı.

KuCoin Token whitepaperında yazan bilgilere göre kullanıcılar bu avantajlı indirimlerin yanında %50’ye varan geri iade bonuslarından da faydalanabiliyor. KuCoin token projesini güçlendirmek ve hızlandırmak amacı ile yapılan bu uygulamalar gelecekte bazı değişimlere uğrayabilir, bu avantajlardan en kısa sürede faydalanmak iyi bir fikir olabilir. Zira yine KuCoin Token projesinin whitepaperına göre şimdilerde %50 olan bu geri iade bonusları gelecekte %15 oranına kadar düşürülebilir.

KuCoin Token (KCS) Ne Zaman Kuruldu?

KuCoin Token ya da daha bilinir olan kısaltması ile KCS 2017 yılında geliştirildi ve yine bu yıl piyasaya sürüldü. KuCoin Token tam olarak 15 Eylül 2017 tarihinde piyasaya sürülmüştür, ancak bu sorunun cevabı için daha derine inilmesi gerekir. Çünkü KuCoin Token tek başına bir proje değil KuCoin Exchance isimli borsanın da sahibi olan KuCoin ekibine ait bir projedir. KuCoin Token geliştiricisi olan KuCoin 2013 yılında kurulmuştur. Yani tüm bu bilgiler ışığında KuCoin Token'in basit bir alt coinden çok daha fazlası olduğu rahatlıkla söylenebilir. KuCoin ekibi tarafından 2017 yılında piyasaya sürülmesinin ardından daha 1 yıl bile geçmeden 2018 yılının ocak ayında KCS biriminin bilinirliği bir anda çok fazla artmış ve tokenin birim değeri 20 Amerikan dolarına kadar ulaşmıştır.

KuCoin Token (KCS) Kurucuları Kim?

KuCoin Exchance kripto borsasının yerel para birimi olan KuCoin Token kolayca tahmin edilebileceği gibi borsa platformunun kendisini de geliştirmiş olan KuCoin ekibidir. 2017 yılında kendi yerel tokenleri olan KuCoin Token, ya da bilinen bir diğer ismi ile KuCoin Shares'i piyasaya süren KuCoin 2013 yılında oldukça tecrübeli isimler tarafından kurulmuş ve bu kişiler aynı zamanda KCS coinin gelişim sürecinde de hayati rol oynamışlardır.

KuCoin kurucuları CEO görevini üstlenmiş olan Michael Gan, şirketin aynı zamanda CTO'luğunu yapan Top Lan, COO görevinde Eric Don, pazarlama direktörü Jack Zhu, operasyon ve bakımdan sorumlu direktör Kent Li ve son olarak şirketin baş hukuk danışmanlığını da yapan Linda Lin kişilerinden oluşur. Bu ekip aynı zamanda 2017 yılında KuCoin Token'in geliştirilmesi ve ardından piyasaya sürülmesinden de sorumlu olan ekiptir.

KuCoin Token (KCS) Önemli Özellikleri ve Avantajları

KuCoin projesinin yerel kripto token birimi olan KuCoin Token'in şüphesiz ki en çok bilinen ve en önemli avantajı KuCoin Bonus özelliğidir. KCS Bonus özelliği olarak da bilinen bu özellik günümüz itibari ile hala pasif gelir elde etmek isteyenler için en iyi alternatiflerden biri olarak kabul edilmekte. KuCoin Token Bonus özelliklerine göre 6 KuCoin Token ya da daha fazla birikimi olan kullanıcılar Kucoin platformunda yapılan günlük işlem ücret gelirlerinin %50'sini, yani yarısını geri elde etme şansı yakalıyor. Böylece KuCoin Token Bonus KuCoin ekosistemini destekleyenlere ve KuCoin Token sahiplerine kazan kazan sistemi ile çalışan benzersiz bir teşvik mekanizması sunmuş oluyor. Bu imkanlar doğrultusunda kullanıcıların elde edebildikleri ödüllerin miktarı KuCoin borsa platformunun işlem hacmine ve kullanıcının elinde bulundurduğu KCS token birikimine bağlıdır.

Piyasada Dolaşımda Olan Ne Kadar KuCoin Token (KCS) Vardır?

Günümüz itibari ile KuCoin Token (KCS) birim değer fiyatı tam 271,02 Türk lirası olarak belirlenmiştir. KuCoin Token günlük işlem hacim seviyesi ise 139,446,370 Türk lirasıdır. Son 24 saat içinde değeri genel anlamda ufak bir düşüş yaşamış ve günü düşüş ile tamamlamıştır.

Tüm bunlara karşın an itibari ile piyasa dolaşımda olan KuCoin Token arz miktarı 80.118.638 KCS token değerindedir. Maksimum arz seviyesi ise 170.118.638 KCS coin olarak raporlanmıştır.

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM