Cronos | İşternet

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

CRO

Crypto.com (CRO)

Kripto para borsalarında ve platformlarda CRO kısaltması ile bilinen Crypto.com Coin, adından da anlaşılabileceği gibi bir finans hizmetleri şirketi olan ve oldukça yüksek bir popülerliğe sahip Crypto.com isimli şirket tarafından geliştirilen 4 yıllık bir kripto para birimi, başka bir deyiş ile bir altcoindir. Crypto.com token adını Cronos olarak değiştirerek kripto para borsalarında yer almya devam etmektedir. Bu yüzden Cronos (CRO) olarak da bilinmektedir.

İçindekiler Listesi

  1. Crypto.com Nedir?
  2. Crypto.com Token (CRO) Nedir?
  3. Crypto.com (CRO) Ne Zaman Kurulmuştur?
  4. Crypto.com Token (CRO) Kurucuları Kimlerdir?
  5. Crypto.com Token (CRO) Amacı ve Whitepaper
  6. Crypto.com Token (CRO) Kullanım Alanları Nelerdir?
  7. Crypto.com Token (CRO) Önemli Özellikleri ve Avantajları
  8. Piyasada Dolaşımda Olan Ne Kadar Crypto.com Coin (CRO) Arzı Vardır?

Özellikle son zamanlarda büyük sükse yapmış olan Crypto.com Coin ya da sıkça bilinen kısaltması ile CRO hakkında bu ve benzeri soruların cevaplarını hazırlamış olduğumuz içerikte vermeye çalıştık.

Crypto.com Nedir?

Basitçe açıklamak gerekirse, Crypto.com varlığını 2016 yılından beri güvenle sürdüren bir kripto para sistemleri bütünüdür. Ana konumunun Hong Kong'da olduğu bilinen Crypto.com oldukça büyük bir ekosisteme sahip, merkezi olmayan köklü bir firmadır. Sayısı 100'den fazla kripto para cinsini destekleyen bu ekosistemin içinde Crypto.com Uygulaması (Crypto.com App), Crypto.com Borsası, Crypto Earn, Crypto.com DeFi Cüzdanı, DeFi Swap ve Crypto Credit gibi bir çok parça bulunur. Bu parçalardan biri ve en önemlileri arasında gelen Crypto.com Coin, Crypto.com platformunun yerel tokenidir.

Crypto.com kullanıcılar ve yatırımcılar tarafından yapılan karşılaştırmalar ışığında diğer platformlara nispeten daha düşük işlem ücretleri ile de bilinmektedir. Bunun yanında yeni kullanıcılar için kolay bir kullanım sunar. Özellikle Crypto.com ekosistemi içinde bulunan Crypto.com Uygulaması oldukça güvenli ve son güncellemelere uygun bir şekilde düzenlenmiş bir platformdur.

Crypto.com Token (CRO) Nedir?

Her ne kadar Crypto.com Coin olarak bilinse de CRO bir tokendir ve Crypto.com platformunun yerel yönetişim tokeni olarak bilinmektedir. CRO Token olarak da bilinen ve son yıllarda adından sıkça söz ettiren Crypto.com Coin Ethereum tabanına inşa edilmiş, ERC-20 standartlarına sahip bir altcoindir. Buradan edinilmiş olan bilgilere göre Crypto.com Coin parasının ağının ''Ethash'' isimli altyapı ile güvence altına alındığı rahatça söylenebilir.

An itibari ile internetten alınmış verilere göre Crypto.com Coin, yani CRO işlem hacmi en yüksek seviyede olan borsalar Crypto.com platformunun kendisinin yanında OKEx ve Upbit isimli platformlardır. Bu platformlara ek olarak Türk lirası ile işlem çifti olanağı sunan kripto para borsası Felixo'da özellikle yerli ve nispeten yeni olan kullanıcılar için iyi bir platform seçeneği olabilir. Genelde bu platformlardan Crypto.com Coin alımı yapabilmek için kullanıcıların hesabında öncesinde bir miktar Bitcoin bulunması gerekir. Burada Bitcoin örneği ile açıklanan bu alım işlemleri, işlemin yapılacağı borsa platformuna göre Tether (USDT), Huobi USD (HUSD) ve benzeri birimler gibi başka dönüşüm paraları kullanılarak da yapılabilmektedir.

Crypto.com (CRO) Ne Zaman Kurulmuştur?

Crypto.com ekosisteminin kendisi tarafından geliştirilen ve platformun yerel tokeni olan Crypto.com Coin 2018 yılının son aylarında gelişim sürecini tamamladı ve piyasaya sürüldü. Piyasaya sürülmesinin ardından arkasında Crypto.com gibi büyük bir şirket olan Crypto.com Coin beklendiği gibi büyük sükse yaptı ve piyasada kendine güvenli bir yer edindi.

2018 yılında kendi kripto para birimi olan Crypto.com Coin, ya da kısa ismi ile CRO coinleri piyasaya süren Crypto.com Haziran 2016 yılında tecrübeli birkaç isim tarafından kurulan ve aslında başta ismi ''Monaco Technologies'' olan başarılı bir şirkettir. Şirket yukarda da bahsedildiği gibi 2018 yılında kendi tabirleri ile herkesin cebine kripto para dahil etme amacı için kolları sıvadı ve yılın sonunda kendi tokenleri olan Crypto.com Coin isimli parayı piyasaya sürdü.

Crypto.com Token (CRO) Kurucuları Kimlerdir?

Crypto.com Coin kurucularını öğrenmek için kullanıcıların önce Crypto.com şirketini bilmeleri gerekir. Crypto.com Coin kendi ile aynı ismi taşıyan Crypto.com şirketi tarafından 2018 yılında piyasaya sürülen bir altcoindir. Peki ya Crypto.com şirketi kurucuları kimlerdir?

Crypto.com günümüzde bünyesinde barındırdığı birçok uygulama ve platform ile oldukça büyük ve popüler bir kripto para ekosistemidir. Şirket 2016 yılında Monaco Technologies ismi ile faailete geçmiş, daha sonraki süreçte ismini Crypto.com olarak değiştirmiş ve günümüz itibari ile varlığını hala bu isim ile sürdürmektedir.

Crypto.com 2016 yılının haziran ayında Rafael Melo, Kris Marszalek, Bobby Bao ve son olarak Gary Or isimleri tarafından kurulmuştur. Crypto.com oluşumunun kurucu isimleri olan bu geliştiriciler aynı zamanda platformun yerel tokeni olan Crypto.com Coin, yani CRO biriminin de geliştiricileri ve kurucu isimleri olarak bilinirler.

Crypto.com Token (CRO) Amacı ve Whitepaper

Crypto.com Coin whitepaperlarına ve geliştiricilerin basın platformları aracılığı ile yaptıkları açıklamalara göre Crypto.com Coin'in teoride basit ancak uygulamada hem çok büyük hem de çok zor olan temel bir amacı vardır. O da Crypto.com oluşumunun kendi cümleleri ile herkesin cüzdanına kripto para koymaktır. Bu amacı uğruna düşük işlem ücretleri ile nispeten hızlı bir hizmet verir. Ayrıca yeni kullanıcılar için Crypto.com Uygulaması isimli platformda bir çok kolaylık sağlamıştır, söyledikleri gibi herkesin cüzdanına kripto koymak isteyen bu platform oldukça kullanıcı dostudur ve basit bir kullanıma sahiptir.

Crypto.com Token (CRO) Kullanım Alanları Nelerdir?

Kullanıcıların Crypto.com Chain üzerinden gerçekleştirecekleri işlem ücretleri CRO ile ödenir. Buna verilebilecek en iyi örnek belki de Crypto.com Pay uygulamasından yapılan ödemeler olacaktır. Crypto.com ekosisteminin yerel yönetişim tokeni olan ERC-20 standartlı Crypto.com Coin tahmin edildiği gibi platform içi alışveriş işlemlerinde kullanılır ve bu kullanımda kendi kullanıcılarına özel bir takım avantajları vardır.

Crypto.com Token (CRO) Önemli Özellikleri ve Avantajları

  • Crypto.com Coin'in kullanıcılarına sağlamış olduğu avantajlara verilebilecek en iyi örneklerden biri Crypto.com Pay uygulaması üzerinden gerçekleştirilen ödeme işlemleri olacaktır. Crypto.com Pay uygulaması üzerinden Crypto.com Coin ile işlem ödemesi yapılması durumunda kullanıcılar ödemenin yüzde yirmisi oranında iade alabilme şansına sahiplerdir.
  • Crypto.com Coin'in bir diğer kullanım alanı Crypto.com Coin yatırımcılarının Crypto.com ağı üzerinde doğrulayıcı görevi üstlenebiliyor olmalarıdır. Doğrulayıcı görevi üstlenmiş olan kullanıcılar yaptıkları transfer ödemeleri karşılığında bazı ödüller kazanırlar. Bu ödüllerin ödemeleri yine Crypto.com Coin kullanılarak yapılır.

Piyasada Dolaşımda Olan Ne Kadar Crypto.com Coin (CRO) Arzı Vardır?

Mart ayının başında olduğumuz bugünlerde güncel platformlardan alınan verilere göre Crypto.com Coin'in birim değeri günümüz itibari ile 5.90 Türk lirası olarak raporlanmıştır. Buna karşın Crypto.com Coin 24 saatlik işlem hacmi 178,788,608,934 Türk lirası değerine ulaşmış ve son zamanlarda genel olarak bu değere yakın rakamlar arasında işlem görmektedir. Dolaşımdaki Crypto.com Coin arz miktarı 25.260 CRO'dur. Maksimum arz miktarı 30,263,013,692 CRO değerinde olan Crypto.com Coin'in toplam arz miktarı da yine bu sayıya eşit olarak bildirilmiştir. Crypto.com Coin (CRO) kripto parası borsalarının sıralamalarında listelere on sekizinci sıradan giriyor.

 

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM